Фонд Східна Європа підбив підсумки грантового конкурсу на заснування соціальних шкільних підприємств. Так, сім проєктів дістали фінансову підтримку. Отже, на українській мапі шкільного підприємництва запалають нові зірки. Готові оголосити переможців!
Зелений стартап у шкільній громаді
Цей проєкт спрямований на створення соціального шкільного підприємства при Мізяківсько-Хутірському ліцею Вінницького району Вінницької області у партнерстві з ГО «Освітній простір 2.0» cприятиме популяризації підприємницької діяльності та соціального шкільного підприємництва серед школярів та громади Стрижавської ОТГ.
У межах проєкту планується провести інформаційну кампанію у ліцеї та вибрати 20 членів команди майбутнього соціального шкільного підприємства. Для 10 вчителів буде проведено три тренінги із соціального шкільного підприємства.
Учасники команди пройдуть п’ять тренінгів із соціального шкільного підприємництва, два тренінги з розвитку екосвідомості та два майстер-класи з ековиробництва. Учасники команди дістануть також супровід ментора для розроблення підприємницької ідеї та розбудови бізнес-ідеї.
Для діяльності підприємства буде облаштовано відповідне приміщення та закуплено обладнання і витратні матеріали, необхідні для реалізації бізнес-ідеї, яку оберуть учні. З метою поширення інформації про проєкт буде проведено круглий стіл із представниками школи, влади, бізнесу, місцевої громади.
У межах ярмарку соціальних шкільних підприємств буде проведено три майстер-класи та організовано продаж продукції. Курс за вибором «Соціальне шкільне підприємництво» буде запроваджено у навчальний план від 2021/2022 навчального року.
Шкільний вулик
Проєкт спрямований на створення соціального шкільного підприємства при Заворицькому НВК Броварського району Київської області. Підприємство спеціалізуватиметься на бджільництві. Ідея буде втілюватися у життя разом з ГО «Наші Кроки».
Сприятиме популяризації підприємницької діяльності та соціального шкільного підприємництва серед школярів та громади Калитянської ОТГ. У межах проєкту планується провести два майстер-класи із соціального підприємництва та основ фінансового планування і грамотності у власній справі та три майстер-класи із бджільництва.
Для роботи підприємства буде закуплено вулики, бджолині сім’ї та необхідний інвентар. Пасіка отримає ветеринарно-санітарний паспорт. Зустрічі 15 членів команди соціального проєкту відбуватимуться двічі на тиждень. Очікується, що учні зможуть заготовити 75 літрів меду. Для його фасування буде придбано тару та виготовлено брендовані наліпки.
Для просування виготовлених СПШ товарів планується створити сторінки у трьох соціальних мережах та розмістити матеріали про проєкт і підприємство у ЗМІ та в соціальних мережах. Учні виготовлять та розповсюджуватимуть листівки про небезпеку використання хімікатів на полях для бджіл. Про роботу СШП буде створено ролик.
З метою обміну досвідом з іншими соціальними підприємствами України, в тому числі й шкільними, буде проведено онлайн-зустріч. Курс за вибором «Соціальне шкільне підприємництво» буде запроваджено у навчальний план школи від вересня 2021 року.
Фабрика подарунків
Спрямований на створення соціального шкільного підприємства при Загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №12 Покровської міської ради Донецької області. Підприємство спеціалізуватиметься на виготовлені сувенірної продукції.
Сприятиме разом з ГО «Молодіжний рух «Шифт» популяризації підприємницької діяльності та соціального шкільного підприємництва серед школярів та Покровської громади.
У межах проєкту планується проводити заняття гуртка «Соціальне шкільне підприємництво», а програму курсу за вибором «Соціальне шкільне підприємництво» запровадити у навчальний план школи від вересня 2021 року. П’ятнадцятеро учнів утворять команду соціального шкільного підприємства та навчаться основ шкільного підприємництва, роботи в команді, просування, маркетингу та продажів продукції.
Для роботи СШП буде придбано обладнання для роботи з текстилем і деревом. Також учні пройдуть п’ять виробничих майстер-класів із роботи з текстильними матеріалами та з оброблення деревини для створення сувенірної продукції. Десятеро батьків підвищать свої знання у сфері соціального шкільного підприємництва.
Команда СШП відвідає з навчальним візитом Арт-коворкінг у місті Краматорськ. Діяльність підприємства буде презентовано у межах урочистого заходу з нагоди відкриття СШП. Із метою налагодження продажів будуть проведені переговори з місцевими підприємцями, створено сторінку підприємства у соціальній мережі та проведено краудфандингову подію.
Поліграфічна арт-студія «STICKER»
Спрямований на створення соціального шкільного підприємства при Українській ЗОШ І-ІІІ ступенів №13 Селидівської міської ради Донецької області, цей проєкт втілюватиметься разом з ГО СПОЛОМ. Соціальне шкільне підприємство артстудія «STІСKER» спеціалізуватиметься на виготовленні поліграфічної продукції.
Сприятиме популяризації підприємницької діяльності та соціального шкільного підприємництва серед школярів та громади Селидівської ОТГ.
У межах проєкту планується сформувати команду соціального шкільного підприємства з 15 осіб. Для учасників команди буде проведено дводенний тренінг із бізнес-планування, два онлайн-майстер-класи з графічного дизайну та воркшоп з проведення успішних PR-кампаній. У школі буде виділено приміщення під роботу СШП, закуплене і встановлене поліграфічне обладнання.
З метою здобуття нового досвіду 15 членів команди відвідають артковоркінг у Краматорську, де пройдуть майстер-клас із виготовлення дизайнерських блокнотів. Буде проведено три зустрічі з бізнесом для налагодження співпраці. Очікується, що команда СШП зможе виготовити та продати 20 товарів. Інформацію про проєкт буде поширено у ЗМІ та на створеній сторінці проєкту у Facebook.
З метою просування та продажу продукції буде створено Instagram-магазин. Також буде проведено зустрічі для обміну досвідом роботи СШП із учнями Краматорської ЗОШ №9 («Вакуваті»), Костянтинівської ЗОШ №3 («ЕкоВарня»). Курс за вибором «Соціальне шкільне підприємництво» буде запроваджено у навчальний план від 2021/2022 навчального року.
СШП «Піноккіо»
Проєкт спрямовано на створення соціального шкільного підприємства при Кризькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Марківської селищної ради Луганської області. Підприємство за підтримки ГО «Кризька сільська організація «Промінь» спеціалізуватиметься на виробах із дерева.
Воно сприятиме популяризації підприємницької діяльності та соціального шкільного підприємництва серед школярів та громади Марківської громади.
У межах проєкту планується впровадити модуль «Соціальне шкільне підприємництво» у предмет Технології у поточному навчальному році та обрати відповідний курс за вибором від 2021/2022 навчального року. П’ятнадцятеро вчителів та 48 учнів пройдуть тренінги із соціального підприємництва, бізнес-планування, проектного менеджменту для бізнесу та фандрейзингу.
Для роботи підприємства буде закуплено обладнання для оброблення дерева, а учні пройдуть інструктаж із техніки безпеки та два виробничі майстер-класи.
Для просування виготовлених СПШ товарів планується створити сайт та видати друком листівки, візитівки та календарі. Інформація про діяльність проєкту поширюватиметься на інтернет-ресурсах та у соціальних мережах.
СШП – крок до конкурентоспроможності української молоді
Проєкт спрямований на створення соціального шкільного підприємства при Гірській багатопрофільній гімназії Попаснянської районної ради Луганської області. Підприємство спеціалізуватиметься на виробах із дерева.
Сприятиме популяризації підприємницької діяльності та соціального шкільного підприємництва серед школярів та громади Гірської міської об’єднаної територіальної громади. Робота відбуватиметься у партнерстві з ГО «Стратегії розвитку громад».
У межах проєкту планується впровадити програму курсу за вибором «Соціальне шкільне підприємництво» у навчальний план школи. Двадцять п’ять учнів утворять команду соціального шкільного підприємства та навчаться основ підприємництва, проектного менеджменту, піару, маркетингу і просування товарів в Інтернеті у межах тренінгового курсу із соціального шкільного підприємництва. Для роботи підприємства буде закуплено обладнання для оброблення дерева, а учні пройдуть два виробничі майстер-класи. Команда СШП матиме менторський супровід. У межах проєкту буде створено молодіжну громадську організацію, на базі якої у подальшому працюватиме соціальне шкільне підприємство. Для просування виготовлених СПШ товарів планується створити сторінки у соціальних мережах та організувати промокампанію в інтернеті. Для налагодження партнерських стосунків між чинними соціальними шкільними підприємствами буде організовано онлайн-конференцію. Інформація про діяльність проєкту поширюватиметься на інтернет-ресурсах та у соціальних мережах.
Workshop – Нове життя старим речам
Спрямований на створення соціального шкільного підприємства при Великобірківській ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназії ім. Степана Балея Тернопільської області. Підприємство спеціалізуватиметься на апсайклингу. Основною продукцією підприємства будуть товари для тварин.
У партнерстві з ГО «Я зможу» СШП сприятиме популяризації підприємницької діяльності та соціального шкільного підприємництва серед школярів Великобірківської ОТГ.
У межах проєкту планується створити команду соціального шкільного підприємства з-поміж 25 старшокласників. Для них буде проведено тренінги «Соціальне шкільне підприємництво, створення команди та розробка стратегії» та «Розробка бізнес-моделі та діяльність СШП». Також учні матимуть супровід ментора. Школярі пройдуть п’ять виробничих майстер-класів із розроблення дизайну та створення виробів.
Буде облаштовано приміщення артмайстерні у школі та закуплено витратні матеріали. Школярі створять експозицію продукції СШП у фоє школи та виїзну експозицію. Також товари будуть представлені на спеціально створеній Інстаграм-сторінці.
Для налагодження партнерства та обміну досвідом з іншими шкільними підприємствами буде проведено онлайн-конференцію. Інформація про проект та СШП розміщуватиметься у ЗМІ та соціальних мережах. Курс за вибором «Соціальне шкільне підприємництво» буде запроваджено у навчальний план школи від вересня 2021 року.
Comments