top of page
dscf1819

dscf1819

зображення_viber_2023-01-27_09-13-03-151.jpg

ДИСТАНЦІЙНА ОСВІТА В ДІЇ. ЦІКАВО ТА ІНФОРМАТИВНО

 

                                                                                                                                             Почніть робити те, що потрібно.

                                                                                                                                             Потім робіть те, що можливо.

                                                                                                                                            І ви раптом виявите, що робите неможливе.

                                                                                                                                                                            Св. Франциск Асізський

 

       Дистанційне навчання – форма організації освіти закладу, яка ґрунтується на поєднанні традиційних з інноваційними інформаційно-цифровими методами викладання матеріалу, що дає можливість здобувати повноцінну якісну освіту або підвищувати кваліфікацію в умовах віддаленого навчання або роботи.

    Головною метою використання технологій дистанційного навчання в закладі освіти стало забезпечення постійного доступу здобувачів освіти до електронних освітніх ресурсів шляхом використання сучасних інформаційних технологій та телекомунікаційних мереж.

         Дистанційне навчання у закладі здійснюють 11 класних керівників, 17 учителів-предметників.

        Учителі застосовують різні підходи щодо організації освітнього процесу під час дистанційного навчання. Для ефективної віддаленої роботи важливо постійно бути на зв’язку, а також мати зручні інструменти для організації освітнього процесу. Всю робочу комунікацію вчителі перенесли в онлайн, а отже, створили робочі чати у класах з окремих предметів або у групах класів. Чати створили у месенджері з дотриманням добровільності та зручності в Viber, Facebook Messenger використовували також інтеграцію з іншими корисними у роботі сервісами. Viber-групи («Школа №13», «Класні керівники», «», «Дистанційне навчання» тощо) створені для роботи з учителями та для учнів, у яких учителі розміщують конспекти, відео, пояснення щодо виконання завдань, посилання на відео у YouTube.

 

Початкова школа

           Вчителі початкових класів ПОГУДІНА Тетяна, ХАЛІЛОВА Наталія, ШМІДКАЛЬ Ганна, СОКЛАКОВА Ольга використовують різні форми і методи навчання, ігрові та інтерактивні технології. Під час онлайн-занять проводить консультації з дітьми, інтегровані уроки, навчальні заняття-бесіди, вебквести та творчі заняття, користуючись сучасними онлайн-інструментами Google для розробки онлайн-уроків, зокрема з використанням сервісів Google Meet, Classroom, Google форми, Google презентації. Також у своїй діяльності використовують сервіси для створення інтерактивних вправ на закріплення вивчених тем такі, як LearningApps.org Wordwall, Canva, універсальну онлайн-дошку Padlet, освітні платформи «Всеосвіта» та «На урок», Український освітній портал - EDUC.com.ua та матеріали, розміщені на YouTube каналах, створюють пізнавальні презентації  за допомогою Microsoft PowerPoint.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня та старша школа

Вчителі української мови та літератури ПОДЛЄСНА Оксана, КУЛЯВЕЦЬ Ганна, вчитель англійської мови МАКАРЕНКО Яна взаємодіють з учнями  через Google classroom, Google пошту, Viber, сайт «Нові знання» та Telegram. До кожного уроку створюють презентації в програмі Microsoft PowerPoint або Emaze. Намагаються підібрати гарні шаблони та якісні фото. За допомогою гугл малюнків діагностують емоційний стан дітей на початку уроку. Засвоєний матеріал, зазвичай, опрацьовують з учнями з використанням Learning App (створюють вікторини, завдання на відповідності  тощо), від вікторини https://kahoot.com/ діти у захваті. https://www.mentimeter.com незамінний помічник у створенні різноманітних опитувань, використовують https://www.youtube.com/ та заняття ВШО. Під час вивчення літератури, а особливо, біографії письменників створюють з учнями стрічку часу в ресурсі Timetoast. У створенні «хмаринок слів» використовують WordItOut – enjoy word clouds, create word art & gifts. До роботи залучають Q-коди та сайти:  storyboardthat.com (для коміксів), rebus1.com (для ребусів). Для  рефлексії уроку або виконання контрольних робіт використовують такі онлайн-платформи: На урок, Всеосвіта, Learning App. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         Завдяки навчанню у Менторській програмі  для членів/-нкинь Майстерні медіаграмотності: “Новий інструмент – нові можливості: знайомимося з AltspaceVR” відкриттям для вчителя української мови й літератури ПОДЛЄСНОЇ Оксани став віртуальний світ AltspaceVR. Для виконання навчальних завдань на уроці, учні телепортуються у різні світи, мають можливість переглядати  відео, презентацію, виконувати завдання за допомогою різноманітних сервісів (mentimeter, QR- кодів), що  чудово  поєднуються в межах однієї навчальної платформи та повністю реалізують можливість інтерактиву та спільного навчання. 

 

 

       Вчитель зарубіжної літератури ПЕРЕДРІЙ Наталія вважає одним із інноваційних підходів є формування інформаційно-цифрової компетентності, учні стають активними, учасниками освітнього процесу, вони мислять, обмінюються думками, проводять пошукову діяльність, виконують творчі завдання та презентують власні ідеї та використовує різноманітні прийоми інформаційно-цифрової компетентності, зокрема: «хмари слів», використання QR-кодів, ментальні карти, печворк, кроссенс, фотоколаж.

 

 

 

 

 

 

          З усього розмаїття сучасних освітніх технологій на уроках математики, фізики, хімії, біології, природознавства вчителі ГУРІНОВА Вікторія, КАРПОВА Ганна, РОНЖИНА Олена, КІЙКО Світлана створюють презентації в програмі Microsoft PowerPoint або Canva, намагаються обирати естетичні шаблони, які привертають увагу учнів, використовують ігрові онлайн платформи: WordWoll або Learning App (створюють вікторини, колесо з питаннями, завдання на відповідності), платформи https://phet.colorado.edu,  онлайн-дошка https://paint.adminforge.de, Matific та інші.  Зворотний зв'язок з учнями підтримують через Google classroom, Google пошту, Viber та сайт “Нові знання”).

 

 

 

 

 

 

 

         Вчитель інформатики, основ здоров’я Черняк Ольга постійно підвищує свій кваліфікаційний рівень на вебінарах, тренінгах, онлайн курсах.  Під час проведення уроків використовує різні прийоми і форми навчальної діяльності, впроваджує інноваційні технології, елементи інтерактивних, проєктних технологій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Вчителя історії ГАМАН Юлія, яка за допомогою сервісу Google Диск усю інформацію структурувала за класами, предметами та темами, що вивчаються. Кожна тематична папка містить тезові конспекти із завданнями для учнів, створені вчителем презентації до теми та/або навчальні відео, що дає можливість візуалізувати навчальний матеріал та зробити його сприйняття доступнішим для учнів. У випадку, якщо вивчення теми передбачає створення презентацій, виконання творчих завдань, розгорнутих відповідей, то після отримання їх на електронну пошту матеріали також структуровані відповідно до теми і зберігаються у папках класу. Це дало можливість учням побачити результат своєї роботи та роботи своїх однокласників, мотивувало до вдосконалення своїх навичок. Зворотній зв’язок з учнями підтверджував їх зацікавленість у тому, аби однокласники мали можливість переглядати ці роботи.

 

         Вчитель трудового навчання/технології, мистецтва ДАНИЛІНА Елла при проєктуванні використовувати сервіси  https://www.pinterest для пошуку моделей-аналогів, WORD ART -  багатофункціональний англомовний сервіс для створення хмар слів,   програми  SKETCHPAD,   FUTBOLKA.UA , Fashion Sketching.8 - для моделювання виробів одягу,  REMOVE.BG  - видалення фону з зображення,   makeschema  та patternsforyou.com - створення схем для вишивки хрестиком та бісером, ornament.name - сервіс для створення унікального текстового орнаменту для вишивки, craftdesignonline.com та stitchfiddle.com -   сервіс для створення візерунків для в'язання, сервис canva.com - це взагалі одна із самих чудових платформ графічного дизайну, яка дозволяє  створювати графіку, презентації, афіші та інший візуальний контент. Щоб зацікавити дітей та урізноманітнити освітній процес,  розробляє  різні дидактичні активності (ігри за принципом передач, вікторин, пазлів, колеса фортуни і т.д.).  Багато освітніх ресурсів, таких як learninggapps, Kahoot, Quzizz, IDroo, Miro,wordwall, ClassTools  та інші дали можливість розробляти тести й онлайн-опитування — швидко та зручно підібрати (чи розробити власні) завдання для своїх класів на самостійне опрацювання.  Широко використовуються он-лайн платформи Padlet - віртуальна дошка для спільної роботи, OURBOOX – он-лайн ресурс для створення інтерактивних книг, MOZABOOK – освітня інтерактивна, Linoit - віртуальна дошка для навчальних матеріалів та зворотнього зв'язку, ThingLink – інтерактивні плакати,   інтерактивні зошити -  Wizer. Me -простий і швидкий інструмент для створення інтерактивних робочих аркушів c завданнями і вправами, з можливістю організації групової роботи в сервісі; Formative- інструмент формуючого оцінювання, який дозволяє в режимі реального часу відслідковувати процес роботи учнів і в будь-яку мить коментувати їхні відповіді і надавати зворотний зв'язок.

 

    Вчитель фізичної культури ВОЛКОВА Ольга використовує найбільш дієві, прості, ефективні та безкоштовні web сервіси: CLASSROOM, Padlet, Language, Meet, Zoom LightShot. Screencastify – Screen Video Recorder та інші додатки Google.

 

         Учителі, які викладають в 11-му класі  (ПОДЛЄСНА Оксана, ГАМАН Юлія, ГУРІНОВА Вікторія), пропонують учням виконання завдань за допомогою тренажера підготовки до ЗНО на платформі «Всеосвіта», перевагами якого є: повна база тестів; ЗНО за всі роки в одному місці; необмежений доступ до тестувань з усіх предметів; конструктор тестів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       У рамках реалізації Всеукраїнського проєкту “Розумники” (Smart Kids) учні 1-4 класів початкової школи мають можливість навчатися з використанням домашніх гаджетів, а саме: завдання учні можуть виконувати на комп’ютері, планшеті, мультимедійній дошці чи будь-якому іншому мультимедійному обладнанні. 

        Усі вправи інтерактивні і повністю охоплюють шкільну програму. Учителі СОКЛАКОВА Ольга, ПОГУДІНА Тетяна, ХАЛІЛОВА Наталія, ШМІДКАЛЬ Ганна, ЧЕРНЯК Ольга пропонують захоплюючі інтерактивні вправи з веселими анімованими персонажами, яскравими сюжетами та звуковим супроводом . Такі завдання викликають інтерес до навчання, допомагають дитині швидше вивчити новий матеріал з основних шкільних предметів, розвивають логіку, увагу, уяву, креативне мислення та пам’ять.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Класні керівники,  намагаються в умовах віддаленого навчання урізноманітнити дозвілля учнів. Свої плани роботи вони адаптували до дистанційної форми і проводять виховні заходи онлайн (інформацію оприлюднюють на сайті закладу, на сторінці у Facebook, або на YouTube каналі). Через сучасні освітні сервіси Google Classroom, Meet,  мобільний додаток Viber класні керівники проводять виховні години до пам’ятних дат та знаменних свят.

         

 

 

 

 

 

 

 

 

          Класні керівники надають індивідуальну допомогу батькам або дітям в таких питаннях: як скидати відео, як приєднатися до Classroom, як прикріпити зроблене завдання, як працювати в Мeet тощо.

 

 

         

 

 

         Дуже важливою під час дистанційного навчання стала психологічна підтримка як дітей, так і дорослих, адже вони опинилися закритими в одному просторі 24/7 та ще й при цьому працювали, навчалися в незвичних умовах. Тут на допомогу учасникам освітнього процесу прийшла психологічна служба школи. Було організовано роботу з учасниками освітнього процесу щодо відстеження дистанційного навчання (розробка анкет і їх опрацювання, надання рекомендацій); проводилися, за потреби, у дистанційному режимі консультації для всіх учасників освітнього процесу.

 

 

 

 

     Адміністрація закладу освіти протягом навчального року координує та здійснює контроль за виконанням освітніх програм учителями, проводить індивідуальні консультації з учителями–предметниками щодо забезпечення рівного доступу до отримання якісних освітніх послуг, об’єктивного оцінювання учнів тощо. З цією метою була проведена дистанційна педагогічна рада «Попередні підсумки дистанційного навчання у школі. Обмін досвідом», влаштовувалися онлайн-оперативки, в ході яких колегіальним рішенням було впроваджено у роботу «Електронний розклад», «Електронний журнал», «Електронний табель», «Електронний щоденник», «Електронне свідоцтво досягнень».

     Дистанційне навчання, на думку адміністрації, вчителів, має низку переваг, зокрема: актуальність, гнучкість, інтерактивність, відсутність географічних кордонів.

        Дистанційний процес навчання надає багато переваг:

  • можливість навчатися у своєму темпі, сприяє формуванню критичного мислення, ставить у пріоритет якість засвоєних знань, а не кількість виконаних завдань, спрямовує учнів на шлях самостійності й свідомості;

  • можливість самостійно вирішувати, скільки часу потрібно для засвоєння матеріалу та вільно планувати, ефективно використовувати свій вільний від навчання час;

  • постійна можливість спілкуватися із вчителями в режимі відеолекції, в мережі вайбер-групи, електронної пошти або online-програми Meet.

        Безперечною є зручність дистанційної форми для учнів старшої та середньої школи, що надає можливість постійного доступу до навчальних та інформаційних матеріалів (у зручний час для будь-якого учня з будь-яким графіком роботи та/або індивідуальними особливостями), отримання консультативної допомоги вчителя, наявність прикладів та зразків оформлення контрольних, самостійних робіт, звітів, відповідей тощо, відсутність необхідності пошуку спеціальної літератури та джерел, що перелічені та найчастіше на які є гіперпосилання в дистанційному уроці. Тобто мотивований учень, котрий прагне до самовдосконалення і підвищення свого освітнього рівня, оцінює виключно позитивно таку форму навчання. Метою дистанційного навчання є стимулювати самостійну навчальну діяльність здобувачів освіти, оскільки лише ті знання, які людина набула самостійно, завдяки власному досвіду, думці й діям, стають справді її особистісним здобутком. 

      Перевагами дистанційної форми навчання для вчителів є, безумовно, простота і зручність корегування вже створеного навчального матеріалу відповідно до календарно-тематичного планування, додавання актуальних матеріалів та посилань, удосконалення системи контролю знань, оновлення, заміна та доповнення завдань, глосарію, бази тестів, автоматична перевірка та оцінювання тестових завдань тощо.

      Були певні складнощі дистанційної форми навчання для вчителів: необхідність адаптації завдань під можливості віддаленої роботи, невпевненість у самостійності виконання завдань певним учнем, складність оформлення навчальних матеріалів згідно з діючими стандартами. Ці питання залишаються відкритими і потребують вирішення на випадок надзвичайних ситуацій чи карантинних заходів у майбутньому. Проблемними моментами дистанційної форми залишається мотивація учнів. На думку педагогів у учнів знизився інтерес до вивчення дисциплін.  Відзначають, що важко передбачити, чи самостійно виконують завдання діти, що значно впливає на об’єктивність оцінювання. І цей факт пояснює причину підвищення у  здобувачів освіти рівня навчальних досягнень.

Дистанційний формат навчання вже не є новинкою для всіх учасників освітнього процесу. І вчителі, й учні швидко звикли та пристосувалися. Учителі  піклуються про те, щоб учні вчасно одержували весь необхідний матеріал, і про те, щоб донести його зрозуміло кожному. Вони ретельно перевіряють напрацювання, вказують на помилки, допомагають розібратися детально із проблемними питаннями.

      Упродовж навчального року вчителі мають змогу вдосконалювати особистісні та ділові якості без відриву від роботи. Вони активно відвідують онлайн-тренінги, вебінари, дистанційні курси підвищення кваліфікації, самостійно опановують цифрові інструменти.

Злагоджена робота педагогічного колективу, наполегливість та старанність учнів, контроль та відповідальність з боку батьків - все це забезпечує належне виконання освітніх програм, додержання вимог Державного стандарту загальної середньої освіти, засвоєння учнями навчального матеріалу та сприяє успішному завершенню навчального року.

зображення_viber_2023-02-01_09-18-06-636.jpg
зображення_viber_2023-01-31_11-13-40-614.jpg
зображення_viber_2023-02-02_08-46-08-999.jpg
зображення_viber_2023-01-30_08-55-37-715.jpg
зображення_viber_2023-01-31_09-46-47-439.jpg
зображення_viber_2023-02-02_10-09-03-257.jpg
зображення_viber_2023-02-02_10-09-06-249.jpg
зображення_viber_2023-01-19_12-34-27-218.jpg
зображення_viber_2023-02-02_11-09-57-070.png
зображення_viber_2023-02-01_13-06-15-907.jpg
зображення_viber_2023-02-02_10-05-55-315.jpg
зображення_viber_2023-02-03_10-06-19-653.jpg
зображення_viber_2023-01-31_09-43-42-229.jpg
зображення_viber_2023-02-01_11-33-22-845.jpg
зображення_viber_2023-01-27_09-29-14-807.jpg
зображення_viber_2023-01-30_10-45-51-099.jpg
зображення_viber_2023-02-06_15-59-37-310.jpg
зображення_viber_2023-02-06_16-01-26-861.jpg
image.png
325201462_546262860875651_815872148313882789_n.jpg
318728397_3196830577296068_667611655163727474_n.jpg
bottom of page