top of page

ЯКИМИ БУДУТЬ ВСТУПНІ ВИПРОБУВАННЯ В 2024 РОЦІ

image.png
image.png
image.png
image.png
image.png
image.png
image.png
image.png
image.png

Цей рік буде вже третім роком, коли Україна через повномасштабне вторгнення росії не зможе провести повноцінне зовнішнє незалежне оцінювання для вступу на бакалаврські програми. З огляду на це до відповідних законодавчих актів буде внесено зміни, а також видано спеціальний Закон України, який визначить порядок проведення оцінювання вступників. Як зазначив Сергій Бабак, голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, зараз відповідний законопроєкт уже перебуває на етапі реєстрації у Верховній Раді.  

Вступні випробування на бакалаврські програми до закладів вищої освіти України буде проведено у форматі національного мультипредметного тесту  (НМТ) на комп’ютерній основі. В умовах війни НМТ — це найбільш оптимальний варіант проведення вступних іспитів задля забезпечення рівних умов для всіх вступників, незалежно від місця їхнього перебування.

У межах НМТ кожен учасник буде виконувати завдання із 4-х навчальних предметів, три з яких є обов’язковими (українська мова, математика та історія України), а один — на вибір із переліку (українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія). Предмет за вибором вступник зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ. 

Новацією 2024 року є розширення переліку обов’язкових предметів НМТ історією України. Це, безперечно, важливий державницький крок, адже глибоке розуміння історії свого народу, засноване на здатності критично аналізувати історичні події, установлювати причинно-наслідкові зв’язки й визначати тенденції й закономірності, є запорукою стійкості до історичних маніпуляцій і фейків, основою для формування національної свідомості та самоідентифікації. 

«Ми хочемо, щоб учасники тестування були якомога краще обізнаними в питаннях історії України, знали, які передумови цієї страшної війни, як сталося, що нині ми перебуваємо в цій точці відносин з росією. Проте не включатимемо в програму тестування весь історичний період. На НМТ перевірятимуть знання лише за період від ХVI століття дотепер», — прокоментувала Тетяна Вакуленко, директорка Українського центру оцінювання якості освіти.

Модель проведення передбачає, що чотири предметних тести учасник виконуватиме в один день: два предметних тести кожен по одній годині до перерви та два предметних тести кожен по годині — після перерви. Це насправді може бути важко. Але кращого варіанта в нинішніх складних безпекових умовах немає. Адже тільки цей передбачає одноразовий прихід вступника до пункту тестування. А це, зокрема, дуже важить для тих, хто змушений буде їхати до якогось іншого населеного пункту для участі в НМТ. Безпека та рівні умови – наш пріоритет. 

Як і минулого року, передбачено проведення двох сесій НМТ: основної та додаткової. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії. 

Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами. 

327032976_854606005802192_6457124123120657026_n.jpg
326527384_875135610489273_1895562161223538826_n.jpg
326432565_1385611638643194_4801854536436736654_n.jpg
326389842_730495365145425_6125011868649584522_n.jpg
image.png
image.png

УВАГА ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!!!!!
Щоб зареєструватися для участі в НМТ, потенційному вступнику на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти потрібно буде виконати такі дії:
•  унести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;
•  завантажити в електронній формі сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів; 
Важливо! Кожна копія документа, яку потенційний учасник НМТ буде завантажувати в персональному кабінеті, повинна бути сканованою або сфотографованою копією його оригіналу у вигляді окремого файла у форматі .png або .jpg розміром не більше 1 Мб; зображення повинно бути чітким та повнорозмірним (без обрізань сторін документа); текст на зображенні має бути розбірливим і вільно читатися.
•  підтвердити бажання взяти участь у НМТ;
•  здійснити з персонального кабінету онлайн відправку внесеної інформації та копій документів на обробку до регіонального центру.
Документи вступників мають бути оброблені регіональним центром не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.
У разі підтвердження регіональним центром реєстрації абітурієнта для участі в НМТ у його персональному кабінеті з’являється можливість сформувати Сертифікат.                                                                                                                                                                                                  Копії документів, які знадобляться для реєстрації:
1.  паспортний документ або інший документ, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;
2.  документ, що підтверджує інформацію про освіту: довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2023 році (для цьогорічних випускників), або свідоцтво про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років). Просимо керівників закладів дотримуватись вимог щодо оформлення документів: довідка (або з кутовим штампом, або на офіційному бланку) має містити номер та дату видачі, підпис та печатку директора. Очікувано, що довідка буде надаватися учням у сканованому вигляді. Тому потрібно звернути увагу на вимоги до копій документів, що розміщено вище.  (цю довідку школа предоставить у електронному вигляді за всіма вимогами).
3.  документ, що підтверджує внесену інформацію про  реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картки платника податків або паспорта громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП. Це нова вимога!                                                        Також під час реєстрації вступник матиме змогу вибрати предмет додаткового блоку та населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ – цю інформацію буде використано для розподілу учасників за тимчасовими екзаменаційними центрами.
Навчальні предмети, які увійшли до основного блоку НМТ, – українська мова та математика, – будуть автоматично зазначені в сервісі реєстрації, тож вступникові потрібно буде вибрати із запропонованого переліку лише один із предметів другого блоку НМТ. Вибрати кілька предметів додаткового блоку не можна.
Після надсилання інформації на обробку до 7 травня в персональному кабінеті можна буде вносити зміни до інформації про:
•  назву навчального предмета додаткового блоку, з якого вступник бажає пройти тестування;
•  населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ;
•  потребу в проходженні НМТ під час додаткових сесій. 
Ще раз наголошуємо, що підтвердженням факту реєстрації для участі в НМТ є Сертифікат.  Його вступник матиме змогу сформувати у своєму персональному кабінеті в разі підтвердження регіональним центром реєстрації вступника для участі в НМТ. Ця функція стане доступною не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.

bottom of page