8 травня було проведено годину обговорення до Дня пам'яти та примирення для учнів 9 та 11 класу, щоб сформувати уявлення в учнів про те, яким чином ми можемо пам’ятати жертв війни Другої світової війни та росії проти України і як ми можемо формувати культуру співчуття до осіб, що втратили кого-небудь. Нині, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором. Однак тепер це – путінська росія, яка говорить про «вирішальний внесок у перемогу над нацизмом росіян». Сьогодні саме РФ, увібравши в себе всі злочинні практики нацизму й комунізму, зазіхає на нашу територіальну цілісність і зруйнувала мир у Європі.
Друга світова має стати для всіх уроком того, якою не повинна бути війна. Іспанський філософ Хосе Ортега-і-Гассет писав: «Історія нас не вчить, що ми маємо робити, проте вона показує, чого робити не слід». Ці слова — головний підсумок Другої світової. Сьогодні ми вшановуємо пам’ять кожного, хто боровся з фашизмом, хто віддав своє життя за наше майбутнє. Ми у вічному боргу перед ними. Не існує слів, якими можна висловити вдячність… Ми завжди будемо пам'ятати всіх тих хто віддав своє життя за наше майбутнє, будемо пам'ятати випускника нашого освітнього закладу Максима Захарова, герої не вмирають.
Після Перемоги гасло «Ніколи знову» матиме для нас ще сильніше значення, адже нам на власні очі довелось побачити жахіття війни.
Comments